
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 9.5 V |
| Output Current | Adjustable |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 70 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 2353
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43680
Ext.Price$0.43680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43680 | $0.43680 |
| 10 | $0.34109 | $3.41090 |
| 25 | $0.30728 | $7.68200 |
| 50 | $0.27682 | $13.84100 |
| 100 | $0.24939 | $24.93900 |
| 300 | $0.23299 | $69.89700 |
| 500 | $0.21767 | $108.83500 |
| 1000 | $0.20409 | $204.09000 |
